poniedziałek, 5 września 2011

Całuski pani Darling - KUP!cookbook czyta!


Kolejna odsłona KUP!cookbookowego czytania polskich książek kulinarnych. Tydzień temu pokazywałam Wam troszkę inną niż wszystkie książkę kucharską. Dania przygotowywane przez gości popularnego programu śniadaniowego. Dzisiaj znowu coś innego. Ciekawe czy uda mi się Was zaskoczyć;)

Dzieciaki musiały pójść do szkoły. Koniec błogiego lenistwa. Ale zaraz, zaraz...przecież każdemu należy się odrobina przyjemności po ciężkim dniu w szkole (oczywiście mam na myśli dzieci, jak i wykończonych rodziców). Sposób, żeby zadowolić obie strony jest prosty! Mamo, Tato kupcie książkę Małgorzaty Musierowicz - Całuski pani Darling. Dzieciaki - udajcie się do kuchni, zamknijcie drzwi i do dzieła! Pamiętajcie gotowanie to zabawa! Tu nie ma miejsca na panikę i strach.Książka kucharska Małgorzaty Musierowicz jest zbiorem wypróbowanych przez nią przepisów. Wszystkie są w bardzo przystępny sposób podane, a do tego są "niezwykle proste w wykonaniu" - jak sama autorka zapewnia. Co więcej - mamy gwarancję, że dosłownie każde dziecko (prędzej czy później) zostanie Dzieckiem  Kulinarnym oraz Kulturalnym. Bo to właśnie w tej książce jest niezwykłe - oprócz smakowitych przepisów znajdziemy tutaj mnóstwo ciekawych i "drogocennych" wiadomości na wiele pasjonujących tematów.Każdy przepis poprzedzony jest krótką opowiastką. Poznajemy wielu barwnych bohaterów, dopiero później smakołyki. I tak spotkamy się z Pippi Pończoszanką, Włóczykijem, Karlssonem z dachu i wieloma innymi. Dowiemy się jak smakują pierniki z Bullerbyn czy czekoladowy krem Pollyanny.


Przepisy są proste a opowiadania przyjemne. Książka powinna zainteresować zarówno młodszych, jak i starszych czytelników.

Mam tylko jedno ale do tej książki. I tym razem nie chodzi mi o brak zdjęć, miękką oprawę czy niewielki format. Czy dzisiejsze Dziecko samo z siebie będzie chciało wejść do kuchni, sięgnąć po książkę (nawet jeżeli zostanie mu ona podsunięta pod samiusieńki nos),  zamknąć za sobą drzwi i oddać się gotowaniu, pieczeniu i w końcu "oblizywaniu paluchów"?  W moim przypadku talent pani Małgorzaty zadziałał. Tylko to wszystko działo  się kilka dobrych lat temu...Małgorzata Musierowicz - Całuski pani Darling, 1995/2008, okładka miękka, cena - 19,90zł

----------------------

Wszystkim, którzy już zagłosowali w ankiecie - dziękuję. Chętnie dowiem się, jakie książki chcielibyście zobaczyć na KUP!cookbook:) Do dzieła! Już Wam mówię, że będą czeskie i pewnie coś włoskiego (na co macie ochotę?)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...