sobota, 26 kwietnia 2014

kilogramy wędlin i rzędy słoików
Dzisiaj szybki obiad. Może i te zapiekane kanapki nie wyglądają pięknie, ale.... ale za to mają wyjątkowy środek. Sprawa jak to zwykle w przypadku szybkich obiadów bywa, jest bardzo prosta. Potrzebujemy 4 kromki chleba, masło, musztardę, ser, szynkę i kapustę. Tyle. Jednak, żeby kanapka była wyjątkowa, wszystkie składniki powinny być najlepszej jakości. Chleb na zakwasie można kupić, masło, musztardę i ser również. Często do tego typu kanapek używam startego Dziugasa. Teraz sprawa staje się bardziej skomplikowana. Potrzebna nam szynka. A jak wiadomo - zakup dobrej szynki, w której skład wchodzi coś więcej niż woda, to niełatwa sprawa. Tak samo jest z kiszoną kapustą. Żadna sklepowa szynka, ani żadna kapusta ze sklepu nie dorówna tej domowej. I tak to wystarczy jedna wizyta w domu i nasza spiżarnia pełna jest najcudowniejszych smakołyków. Kilka razy w roku, Tata W. zapewnia nam dostawę przepysznych wędlin. Kiełbasy, boczki, wędzone szynki i schaby. Wędzone na kilku rodzajach drewna, które nadaje im niepowtarzalny smak i aromat. Taka dostawa wędlin kilka razy w roku to po prostu szczęście częściej. Z kiszoną kapustą jest podobnie.Jednak to już sprawka mojej Babci. Żaden bigos ani kapuśniak ze sklepowej kapusty nie będzie tak smaczny, jak ten z kapustą mojej Babci. Każdego roku rzędy słoików czekają na zjedzenie. I zjedzone zostaną z wielką przyjemnością! 

Mam szczęście, że tak wiele produktów, których używam w mojej kuchni, to 100% homemade. Do tego wszystko eko! Szczęście częściej!

A...zapomniałam o kanapce! 

Kanapka z szynką, serem i kapustą (dla dwóch głodnych osób)

4 kromki chleba na zakwasie
masło
musztarda
kiszona kapusta
ser (2/4 plastry)
szynka (2/4 plastry)

Każdą kromkę smarujemy masłem i musztardą. Składamy w następujący sposób: chleb, ser, szynka, kapusta, chleb. Można podwoić ilość szynki i sera. Pieczemy na rozgrzanej patelni grillowej przez kilka minut. 2 komentarze:

  1. Oj tak smakowicie.....
    Zapraszam do siebie przy okazji :)
    Ja zostaję na dłużej :)

    http://kuchareczkamala.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...