poniedziałek, 28 marca 2011

vintage cookbooks + ankieta

Tym razem mam dla was coś innego. Prawdziwe perełki. 

Angielska kuchnia z 1985 roku! 
2 książki: Vegetables, pasta & rice oraz Fish, poultry & game


nie ma to jak innowacyjne podejście do gotowania ;)


Każda z książek ma miękką okładkę i 140 stron. W każdej jest mnóstwo zdjęć oraz rysunków.  
Mamy rozdział z przepisami, rozdział pełen informacji o rybach, mięsie, warzywach, makaronach oraz rozdział, z którego dowiemy się co i jak. 

  
Takie ABC prawdziwej gospodyni - jak przygotować różne rodzaje ciast czy sosów. Jak mrozić jedzenie, jak podać warzywa, żeby ładnie wyglądały oraz jakiego oleju najlepiej użyć.Dodatkowo w książkach mamy kwadraciki, któe mówią nam o ilości soli, cukru czy tłuszczu w każdej potrawie.

A co możemy przygotować?


Bardzo dużo ciekawych smakołyków i to takich jak na zdjęciu ;) 


Stan książek oceniam na dobry jak na książki mające ponad 20 lat (książka o mięsie jest troszkę przybrudzona i ma minimalnie posklejane kartki pod koniec).

140 stron każda, miękka okładka, Wydawnictwo Reader's Digest. Cena za obie ksiązki - 30zł + wysyłka (zainteresowanych proszę o maila) 


One Dish Meals - wielka księga 350 stron! Twarda oprawa! 


 Dziesiątki przepisów. Tyle samo zdjęć. Soups, Meat, Poultry and Game, Fish and Shellfish, Vegetrian Meals, Pasta and Pizza, Salads, Microwave Meals, Quick and Easy, Holiday Meals, Make Ahead and Freeze  
Kilka stron o przyprawach i ziołach.


Książka z 1996 roku i szczerze mówiąc nic a nic nie odbiega od tych, które wydawane są teraz. Zdjęcia i przepisy - super sprawa! Polecam! I okładka w krateczkę ;) Dawno nie widziałam tak ładnej i różnorodnej książki.

350 stron, twarda oprawa. Wydawnictwo Reader's Digest, używana, stan bardzo dobry, cena 55 zł + wysyłka (proszę o kontakt na maila)


Mam nadzieję, że was nie zanudziłam. Na koniec jeszcze ankieta (na dole strony) - czy vintage cookbooks to dobry pomysł? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...